neděle 16. října 2016

Změna vlastníka je víc než nutná

Páteční vítězství nad Birminghamem nám zase nalilo trochu optimismu do žil, a to je samozřejmě dobře. Trenér Montanier měl podle všeho dost času tým na zápas připravit a dokonce i ze samotného birminghamského tábora se ozvalo, že jejich mužstvo nedokázalo konkurovat vysokému tempu a energii hráčů Forest. Takže jen tak dál.

Zároveň vrcholí spekulace o možném prodeji klubu, nebo alespoň jeho většinové části. Troufám si tvrdit, že po více než čtyřech letech už naprostá většina fanoušků Forest na světě dospěla k přesvědčení, že odchod Fawaze Al-Hasawiho je jediným možným řešením situace, do jaké se klub za jeho panování dostal.
Důvěryhodnost a pověst Nottinghamu Forest je možná nejhorší za mnoho desetiletí. Nejde jen o bezhlavé výměny trenérů, nesystematické nákupy či podivné šachy s lidmi ve vedení klubu (naposledy třeba nečekaný odchod fotbalového ředitele Pedra Pereiry). Daleko horší jsou opakované pozdní platby za objednané služby, pozdní platby zaměstnancům a neseriózní jednání s ostatními kluby (Peterborough, Chelsea). Jako by si Fawaz přinesl do Anglie podivné zvyky z jeho světa. Jenže co mu možná projde v Kuvajtu, s tím už v Británii může snadno narazit.

Pro nás fanoušky byla asi poslední rána do zbytků jeho důvěryhodnosti ukvapený prodej Olivera Burkea v situaci, kdy to vůbec nebylo nutné. Navíc za velmi podivných podmínek (např. bez klauzule o procentech z dalšího prodeje). Velký boss nám prostě ukázal, že navzdory proklamovaným ambicím je všechno možná trochu jinak.

V posledních dnech se hodně mluví o tom, že by se novým majoritním vlastníkem NFFC mohlo stát konsorcium, v jehož čele je bývalý vlastník baseballového San Diego Padres John Jay Moores. Jistě, Američané a anglický fotbal, to není pokaždé právě nejšťastnější spojení. Ale Mooresovy zkušenosti s řízením velkého kolosu v profesionálním sportu by mohly přijít vhod. Zástupci z americké strany si již byli prohlédnout stadion a tréninkové zázemí, takže podle všeho zájem je seriózní.

Přiznejme si, že stávající cesta nikam nevede, spíš jen do pořádných problémů. A tak je změna vlastníka klubu více než zapotřebí.    

Žádné komentáře:

Okomentovat